پارادوکس جستجوی روح ارزشهای شناخته شده آمریکایی

[ad_1]

درام بی شمار شنیدنی های کنگره آمریکا

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ، خواهان انجام یک تحقیق مستقل و غیرحزبی در کنگره در 6 ژانویه 2021 بود. ترامپ قصد داشت به مجتمع کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی حمله کند. رئیس جمهور منتخب بر اساس قانون اساسی ایالات متحده. اما جمهوری خواهان تحت حکومت ترامپ این روند دموکراتیک را رد کرده اند تا اجازه دهند حقیقت در مورد حوادث فاجعه بار تاریخ معاصر آمریکا کشف شود.

آیا با آغاز جنگ جهانی در آمریکا و “تروریسم” داخلی ترامپ که ریاست جمهوری در 6 ژانویه در مجتمع کاپیتول شورش کرد ، ارتباطی داشت؟ در هر فرهنگ سیاسی روانشناسی خاصی وجود دارد که مزایای آن را می بیند و هیچ چیز دیگری را نمی بیند. در صورتی که آمریکا و دموکراسی پرآشوب آن ضرورتهای زمان زندگی را نادیده بگیرند ، بیان زمان آینده آن کاملاً متفاوت از زمان خود خواهد بود – تضادی که غریزه مکارانه آن را پذیرفته است. آیا آمریکا و رهبری سیاسی آن می توانند آینه را ببینند و اندکی به جستجوی روح بپردازند؟ توماس پین در عقل سلیم معروف خود ، نجات زندگی برای استقلال آمریکا ، می گوید: “مواقعی وجود دارد که شما روح افراد را امتحان می کنید.”

دیروز ، کمیسیون با مأموران پلیس منطقه کلان شهر دانیل هاجز ، مایکل فانون ، هری دان و یک گروهبان صحبت کرد. آکویلینو گونل. هر چهار مأمور پلیس در ششم ژانویه قیام را برای توضیح آسیب روانی شاهد بودند و صدمات روحی و جسمی قیام عواقب بحرانی طولانی مدت به دنبال داشت ، که آنها همچنان متحمل رنج و تلاش برای مقابله با آن شدند. آنها در تلاش برای محافظت از مجموعه کنگره و اعضای کنگره حاضر در آن زمان از درد ، رنج و تجربیات دلخراش صحبت کردند. مایکل فنون ، یکی از افسران ، با احساس گفت: “من احساس می کردم آنها قصد کشتن مرا دارند.” طبق گزارش رسانه ها ، فانونه پس از درگیری هوشیاری خود را از دست داد ، دچار حمله قلبی شد و در بیمارستان بستری شد. هری دان با اشاره به اینکه چگونه توده ای نژادپرستانه به او حمله کرده و به دلیل رنگ پوست او به عنوان یک مرد سیاه پوست از او سو ab استفاده کرده اند ، خاطرنشان کرد: دون بارها گفته بود که او و دیگر افسران سیاه پوستان هنوز در 6 ژانویه با تجربه دردناک خود درگیر بودند. آنها حملات نژادپرستانه شورشیان را تحمل کردند:


“مبارزه با افسران سیاه پوست متفاوت بود زیرا ، همانطور که گفتم ، ما نه تنها با افرادی که از آنچه ارائه کردیم متنفر بودند ، بلکه آنها از رنگ پوست ما نیز متنفر بودند … این فقط یک واقعیت است و آنها از این کلمات برای اثبات استفاده کردند. آنها نشان دادند که از ما متنفرند و از رنگ پوست ما متنفرند. آکویلینو گونل می گوید چگونه هنگام دفاع از مجتمع با یک گل سرسبد مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. دستش قطع شد. و آنقدر با اسپری شیمیایی مورد اصابت قرار گرفت که مایعات به پوست او آغشته شد.

دانیل هاجز در ویدئویی نشان داده شد که بین درب فشار بین شورشیان عظیم شورشی و خط پلیس در حال چرخیدن و فریاد از درد فشرده شده است. این ویدئو نشان می دهد که یکی از شورشیان کلاه ایمنی هاجز را گرفته و در تلاش برای از بین بردن آن است.

از دیدگاه کنجکاو کمیته منتخب ، این شاهدان همچنین س questionsالاتی را مطرح می کنند که از نحوه برخورد افسران با زخم های روحی ، جسمی و کوتاه مدت قبل از شش ماه قبل و مراقبت و حمایت مورد نیاز آنها ناشی می شود. از مقامات انتظامی و قضایی

نگاهی جهانی به سیاست آشفته دموکراسی آمریکا

در کنار توده های آمریکایی ، جامعه جهانی به نظارت بر جلسات کمیته کنگره ادامه می دهد – چگونه آمریکا و لیبرال دموکراسی مشهور آن در برابر تغییرات غیرقابل تصور و غیرقابل پیش بینی برای نسل های آینده آسیب پذیر هستند. این امر تأیید می کند که کتابهای درسی در یک دموکراسی کار در ایالات متحده برای “عقل سلیم” و درک منطقی قابل درک نیست. به نظر می رسد در خیزش شدید عاطفی و فکری کنونی پل های سیاسی بدون حسن نیت وجود دارد. کسانی که با اعتماد عمومی به سرمایه گذاری رسیده بودند ، از آرزوی منطقی برای صحبت واقعی به هر زبان سیاسی دو حزبی آن زمان دور بودند. جو بایدن و حزب دموکرات بدون رفتارهای نامنظم بالغ ، مقاوم ، از نظر فکری و اخلاقی با وجدان و خود نظم به نظر می رسند تا اطمینان حاصل کنند که سیستم های حاکمیت سیاسی ایالات متحده باید به نفع ما ، مردم آمریکا. پس از ماه ها مدیریت جدید در آمریکا ، به نظر می رسد هنوز حزب جمهوری خواه تحت کنترل رئیس جمهور سابق ترامپ است ، و حتی در جلسات به نظر می رسد اعضای آن دچار توهم شده و از نظر ذهنی فرسوده شده اند و اظهارات متناقضی برای دفاع از حکم خود در مورد قیام 6 ژانویه در نفی حمله مافیایی برنامه ریزی شده به مجموعه کاپیتول. شکست اخلاقی و سیاسی ترامپ و مقاومت او در برابر حقیقت بیشتر مردی با چشم بسته است که نابینایان را رهبری می کند ، زیرا در ماجراجویی های متوهم سیاسی همیشه ناسازگاری وجود دارد.

جو بایدن فرصت تغییر سیاسی و رهبری اخلاقی را دارد

خرد واقعی به جستجوی روح و آرامش روحی برای رفتار انسان نیاز دارد – تجلیات حکمت واقعی. اگر آمریکایی ها باهوش هستند ، باید قبل از اینکه دیر شود به صدای عقل و خرد گوش دهند. درد ، وحشت و بیرحمی او درون اوست. آمریکا و مظاهر دموکراتیک آن از نظر زمان ، مکان و هوشیاری بیدار تغییر می کند.

آمریکا به شدت به رهبری اخلاقی و فکری نیاز دارد. در شرایط فاجعه و بحران ، رهبران اعتماد به نفس و خوش بینی برای تغییر را به جای برنامه ای خودخواهانه و طغیان های مبارزاتی مانعی برای تلقین سیاسی فردگرا نشان می دهند. رئیس جمهور ترامپ یک توطئه سیاسی بی نظیر را برای انحطاط حال و آینده حکومت سیاسی آمریکا دنبال کرد. ترامپ یک جنگجو بود بدون هیچ ویژگی خرد واقعی یا دید سیاسی. با تسکین پارادوکسهای اساسی تاریخ ، افراد گناهکار که به تفکر اشتباه پایبند بوده اند بدون هیچ گونه منطقی از زمان ، علاقه و تاریخ بشری کارهای اشتباه انجام می دهند. ترامپ نتوانسته است منافع مردم آمریکا و جامعه جهانی را در رویکردی مسالمت آمیز در مدیریت درگیری ها از طریق گفتگو و بیانیه های جنگی غیر لفاظی ببیند. خودخواهی ساده لوحانه و خود ارضایی یک طرفه در مورد منافع فردگرایانه نمی تواند به صلح در آمریکا کمک کند. بایدن و تیمش فوراً باید با ایده های جدید و استراتژی های خلاقانه در مردم تجدید نظر کنند تا آسیب و بی اعتمادی که ثبات سیاسی آمریکا را بر هم زده است از بین بروند. بایدن و تیمش باید طرحی غنی از خرد ، بینش و صبر برای پیگیری فعالیت های سیاسی ، اخلاقی و فکری برای تغییر و بازگرداندن فرهنگ و ارزش های سیاسی قرن بیست و یکم آمریکا تهیه کنند. آیا بایدن و تیمش مفاهیم جزمی قدرت و بهره برداری از حقیقت یا فراموش شده را اولویت قرار می دهند – ما مردم؟ در مقاله اخیر: آمریکا در دوراهی: انتخابات ریاست جمهوری و برخورد دموکراسی (مجله فکری غیر معمول ، ایالات متحده: 12.14.2020) ، این نویسنده برنامه ای خلاقانه برای بایدن و تیمش در نظر گرفته است تا دیدگاه منطقی و کارکردی دموکراسی آمریکایی را به دور از تحولات ریشه دار و تضعیف حزب گرایی بازگرداند.

آیا رئیس جمهور ترامپ به دلیل قیام و نقض اصول قانون اساسی آمریکا پاسخگو خواهد بود؟ یا به خاطر مشارکت برنامه ریزی شده و نقض قانون اساسی بدون مجازات خواهد بود؟ زمان و فرصت گفتگوی مستدل و انتقال صلح آمیز قدرت توسط ترامپ و رهبری جمهوریخواهان از بین رفت. در 6 ژانویه ، پیروان فرقه ترامپ این نمایش را برای اطمینان خاطر از امپراتور و همدستانش روی صحنه بردند. بدبینی درباره سیاستمداران آمریکایی در همه جا بومی است. آیا ممکن است رهبری فعلی ایالات متحده احساس عادی سازی سیاسی را در بحرانی به شدت آشفته که کشور را در معرض خطر بیشتر ناامنی و بقا برای آینده سیاسی پایدار قرار داده است ، بازیابی کند؟ این نویسنده به مشاهدات زیر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دموکراسی به دنبال تغییر ، رهبری اخلاقی و فکری اشاره می کند. (مجله غیر معمول برای افکار: 19.11.2020)

با نگاهی به آینده ، آمریکا و ادعاهای خود مبنی بر دموکراسی عملکردی ، نسل های آینده را با سوءظن و طرد طولانی مدت همراه خواهد کرد. ترامپ و توله سگ های اجباری اش نمی توانند آمریکا را بخشی از جامعه جهانی بدانند مگر اینکه آنها با تخیلات ، فوبیاها ، تعصبات ، سیاست ها ، شیوه ها و ترجیحات خود که به نفع اسرائیل و نتانیاهو است مطابقت داشته باشند ، و هیچ چیز دیگری برای اطرافیانشان. بیماری همه گیر آمریکا تاریخ از زمانی خواهد گفت که ترامپ سیاست بدنی را با سوء برداشت عمدی از انتخابات و فرضیه های رسواکننده آینده نگرانه که در جامعه متمدن به جایی نمی رساند ، عذاب می داد. غوطه ور شدن ناگهانی و غیرقابل توضیح دموکراتیک در شرارت خودگردان باید برای نسل های آینده فاجعه بار باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *